Make your own free website on Tripod.com

  V zásadě o sobě odmítá poskytovat životopisné údaje s odůvodněním, že to čtenáře stejně nezajímá, protože se chtějí pustit do knihy a ne se prokousávat spoustou povídání, které má dokázat, že je autor moc zajímavý člověk. Proto se kusé  informace o jeho životě nesou v duchu jeho knih.  Narodil se v Buckinghamshiru roku 1948 a stále ještě nezemřel.   Začal pracovat jako novinář v roce 1965. 
    Dělal vše, co žurnalistika nabízí, snad s vyjímkou nedělních fotbalových zpráv.  Podařilo se mu vyhnout všem dobrodružným zaměstnáním,  kterými je většina spisovatelů přinucena se živit, aby měla vůbec o čem psát. V touze najít si klidné místečko se T. Pratchett stal  tiskovým mluvčím Central Electricity Generating Board, což je společnost atomových elektráren. V roce 1987 zjistil, že ho psaní baví víc než skutečná práce, a od té chvíle se počet děl  vyjadřuje dvoumístnou číslicí a mají své stálé místo v žebříčku bestsellerů. 
     Žije Somersetu s manželkou Lynn a dcerou Rhiannou a neustále se živí novinářskou profesí, protože jak tvrdí, může tak pracovat v  teple, suchu a nemusí zvedat nic těžkého.
Dále prohlašuje, že  psaní knih je největší legrace, kterou si člověk může užít sám. 
     Jeho koníčkem je pěstování masožravých rostlin.