Make your own free website on Tripod.com

Trolové

 

Trollové, co o nich. Takže za á, Jsou to kameny a za bé, jsou to ta nejpitomější individua na Zeměploše. Jak takový troll vypadá, můžete zjistit z obrázků okolo, ale kdyby někdo pořád nevěděl, posloužím.

Troll je kámen. Kámen co nemá rád světlo. Trollové jsou tedy noční zvěř, která si občas vyrazí na lidi. A to je také důvod, proč se jich lidé dost bojí (tedy kromě toho, že mají dva metry a sílu jako Švarcenegr). Pak, když už zaútočí, nesežerou vás, jak si hodně lidí myslí. Troll si vás kousek ukousne a po chvíli to vyplivne, jelikož ten kámen by to nedokázal strávit. Když jsem u ústního otvoru, jejich zuby jsou z čistého uhlíku, tedy diamanty.

Tenhle troll sedí u psychiatra
Tenhle troll sedí u psychiatra (sledujte ten upřený výraz)

 

Další věcí je, že jsou neobyčejně pitomí. To je tím, že když se přestěhují do města nebo někam níže z hor odkud pocházejí, jejich mozek se zahřeje a nepracuje tak jak by měl. Ale zase jestliže je přestěhujete do lednice, dokáží z ní utéct díky myšlence a ne díky kamenným končetinám.

Mezi trollí osobnosti patří: Navážka, Rambonit a podobní.

Trollové mají také velmi zajímavé pověsti. Hned jedna se odvijí v úvodním z příběhů. Ten příběh se odehrál takto:
Mrakoplaš a Dvoukvítek si to šinuli přes Zeměplochu a při odpočinku chtěli něco uvařit. Mrakoplaš se tedy odebral pro cibuli. Procházel lesem, nic nemohl najít tak usedl na kámen. "Cibule je tamhle dole." Samozřejmě to byli trollové. Po otázce "Proč ho nesežrali" ( i když víme, že to není možné) se dozvěděl, že nemohli, protože podle staré trollí pověsti "Jednou přijde čaroděj jménem Mrakoplaš a bude chtít cibuli ... " Z toho příkladu je vidět jak je trollí historie a povídky bohatá.

 

Jednou z posledních věcí je jejich "láska" k trpaslíkům, ta je tak obrovská, že obydlí musí být hodně daleko od sebe a stejně se pořád mydlí (pokud nezasáhne Karotka z Noení hlídky). Hlavní důvod proč je trpaslíci chtějí dostat, jsou ty diamantové zuby, přestože tvrdí, že je to kvůli jakési bitvě, kde je trollové napadli zezadu. Mimichodem, trollové tvrdí to samé o trpaslících.

Teď ty osobnosti

Tak tohle je Navážka
Tak tohle je Navážka hlídající Buben

Rambonit
Rambonit je troll celkem chytrý. Důvod je jednoduchý, hrál ve filmu. Bylo to dost filmů natáčených v posvátném lese Holly Wůdu. Nutno připustit, že jeho role byly velmi složité. Musel v každém díle někoho unést a pak se nechat zmasakrovat.

Navážka
Navážka je troll celkem blbý (pokud ho nezavřete do zmiňované lednice a nenahodíte tam bod mrazu). Je to kámen obvykle najímaný na ochranu nebo chodí prosit o peníze s výběrčím. Obvykle ho ale najdete před hospodou Bubnem, kde dělá vyhazovače. Před časem si však našel jiné zaměstnání. Je svobodníkem u Ankh-Morporské Noční hlídky.

Štěpán Dušek

Zeměplocha ! NOW !