Make your own free website on Tripod.com

Mrakoplaš

Mrakoplaš je čaroděj. Je třeba říci, že na Ploše existuje osm magických tříd a Mrakoplašovi se po šestnácti letech pobytu na Univerzitě zatím nepodařilo dostat se ani do té první. Pravdou je, že několik z jeho profesorů dospělo k názoru, že Mrakoplaš je ten vzácný typ, který není schopen působit ani v nulté úrovni, do které se většina lidí prostě narodí. Jinak řečeno, vznikla dokonce doměnka, že až Mrakoplaš zemře, stoupne o nějakou tu setinku procenta průměrná magická schopnost zeměplošské populace.
Absolventi Neviditelné univerzity byli určeni k provozování kouzelnického řemesla, ale Mrakoplaš ji opustil po jedné velice nešťastné příhodě se znalostí jednoho jediného zaklínadla.

Mrakoplaš je vysoký, hubený a nosí řídký plnovous. Jeho vousy ovšem budí ten zvláštní dojem, jaký budí na tvářích všech lidí, kteří nejsou typově "přirozenými vousonosiči".
Na sobě má temně červené roucho, které pamatuje lepší roky, pravděpodobně lepší desetiletí. Že je mág, poznáte snadno podle jeho špičatého klobouku s olámaným okrajem. Kloubouk má vpředu vyšito stříbrnou nití a velkými písmeny slovo MÁK. Vyšívat ho musel člověk, jehož zručnost byla ještě pochybnější než jeho vzdělání.
Klobouk má sice na špičce hvězdu, ale většina zlatých zekínů už z ní opadala.


napsal
Urbanek